نتایج جستجو برای عبارت :

آیه کتمان و نقد آن

#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

«١٧٥»أُولئِکَ‌ الَّذِینَ‌ اشْتَرَوُا الضَّلالَةَ‌ بِالْهُدى‌ وَ الْعَذابَ‌ بِالْمَغْفِرَةِ‌ فَما أَصْبَرَهُمْ‌ عَلَى النّارِ آنها( کتمان‌کنندگان حقّ‌)کسانى هستند که گمراهى را به بهاى از دست دادن هدایت و عذاب را به جاى آمرزش خریدند.پ
کتمان کردی

حتی کلمه ای از رابطمون، به مادرت نگفتی
من هم چیزی نگفتم و نمیگم
همین شده که مادرت نمیفهمه من چی میگم :)بعضی وقتااینقدر آدم کتمان میکنهکه کم کم باورش میشه اصل قضیه چیز دیگستدر حالی که حاضر نیست برگرده به عقب و ببینه چه چیزی رخ داده.تو باورکردیباورکردی که با من هیچکار نکردیباورکردی که تو هیچ تقصیری نداریو من . . .و من در همه حال سعی میکنمشاکر خدا باشم ...
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

«١٥٩»إِنَّ‌ الَّذِینَ‌ یَکْتُمُونَ‌ ما أَنْزَلْنا مِنَ‌ الْبَیِّناتِ‌ وَ الْهُدى‌ مِنْ‌ بَعْدِ ما بَیَّنّاهُ‌ لِلنّاسِ‌ فِی الْکِتابِ‌ أُولئِکَ‌ یَلْعَنُهُمُ‌ اللّهُ‌ وَ یَلْعَنُهُمُ‌ اللاّعِنُونَ‌ نکته‌ها: گرچه مورد آیه،دانشم

«١٥٩»إِنَّ‌ الَّذِینَ‌ یَکْتُمُونَ‌ ما أَنْزَلْنا مِنَ‌ الْبَیِّناتِ‌ وَ الْهُدى‌ مِنْ‌ بَعْدِ ما بَیَّنّاهُ‌ لِلنّاسِ‌ فِی الْکِتابِ‌ أُولئِکَ‌ یَلْعَنُهُمُ‌ اللّهُ‌ وَ یَلْعَنُهُمُ‌ اللاّعِنُونَ‌ کسانى که آنچه را از دلائل روشن

«١٧٦»ذلِکَ‌ بِأَنَّ‌ اللّهَ‌ نَزَّلَ‌ الْکِتابَ‌ بِالْحَقِّ‌ وَ إِنَّ‌ الَّذِینَ‌ اخْتَلَفُوا فِی الْکِتابِ‌ لَفِی شِقاقٍ‌ بَعِیدٍ آن(عذاب)به جهت آن است که خداوند کتاب(آسمانى)را به حقّ‌ نازل کرده است و البتّه کسانى که در کتاب(خدا با ک

کتمان حقایق در مکتب دجالی عمریه!!
شعبة بن الحجاج (از بزرگ ترین علمای اهل سنت عُمر) میگوید: احادیثی از قول علی بن ابی طالب می دانم که اگر بگویم رافضی (شیعه) خواهید شد و به خدا سوگند هرگز این احادیث را از من نخواهید شنید !!!
به راستی این حقایق چه بوده است ؟!  آیا این خیانت نیست ؟! آیا این پوشاندن حقیقت نیست؟! ان الله لا یحب الخائنین (سوره الأنفال / آیه 58 .) ((به تحقیق خدا خیانت کنندگان را دوست ندارد)).

«١٧٤»إِنَّ‌ الَّذِینَ‌ یَکْتُمُونَ‌ ما أَنْزَلَ‌ اللّهُ‌ مِنَ‌ الْکِتابِ‌ وَ یَشْتَرُونَ‌ بِهِ‌ ثَمَناً قَلِیلاً أُولئِکَ‌ ما یَأْکُلُونَ‌ فِی بُطُونِهِمْ‌ إِلاَّ النّارَ وَ لا یُکَلِّمُهُمُ‌ اللّهُ‌ یَوْمَ‌ الْقِیامَةِ‌ وَ لا
درسته که الان شرایط این شکلیه، اما حتی اگه از آسمون سنگ بیاد من نمی‌تونم قلبمو نادیده بگیرم و کتمان کنم که دلم تنگ شده!

+ " ماجراهای بزرگ ملت‌ها، نمی‌تواند باعث فراموش شدن ماجراهای کوچک دل‌ها بشود."
زندگی جای دیگری استمیلان کوندرا

+ شاید باید «نابرده رنج» رو گوش کنید. شاید «چالوس» روزبه بمانی هم خوب باشه.
شاید مسخره به نظر برسه ولی این روزا که دیگه اون ادم نیس من با زنش دارم صحبت میکنم...چیزهایی برام تعریف میکنه که شاخ درمیارم..یعنی واقعا نمیتونم عمق وقاحت رو براتون شرح بدم! از وضعیت اشفته خانواده اون اقا در حال حاضر، از وضعیت خودش، چیزایی که به سرش اومده...یه جورایی انگار شدیم همدرد هم...انگار جفتمون یه بلا سرمون اومده باشه که البته مال اون به دفعات از مال من سنگین تره و با حرف زدن و پیدا کردن بلاهای مشترکمون همو اروم میکنیم..اون ادم،   زن خودش ر
«٧١»یا أَهْلَ‌ الْکِتابِ‌ لِمَ‌ تَلْبِسُونَ‌ الْحَقَّ‌ بِالْباطِلِ‌ وَ تَکْتُمُونَ‌ الْحَقَّ‌ وَ أَنْتُمْ‌ تَعْلَمُونَ‌ اى اهل کتاب! چرا حقّ‌ را به باطل مشتبه مى‌سازید و(یا)حقّ‌ را کتمان مى‌کنید،در حالى که خود(به حقّانیت آن)آگاهید. نکته‌ها: امام صادق علیه السلام درباره‌ى «وَ أَنْتُمْ‌ تَعْلَمُونَ‌» فرمودند:یعنى اهل کتاب به
ادامه مطلب
شریعتی عاجزانه میگوید ؛" خواهش میکنم اگر در سخن تند من ، در انتقاد های زننده و تیز و صریح من ، تلخی‌ای وجود دارد ، این تلخی را بر من ببخشید؛ اگر معتقدید و می بینید که در آن حقیقتی هست. زیرا مصلحت گویی خوشایند است و فریب دادن و دروغ بافتن و تایید و تعریف کردن شیرین ، اما حقیقت تلخ است و بگذارید به جای تخدیر درد و کتمان بیماری و دلخوش‌ خنک ‌های آرام کننده ، روی در روی این بیمار بایستیم و تلخ و تند و راست و صاف ، بگوییم . ".
هر انسانی نیاز به خدا و معبود دارد؛
هر انسانی نیاز به هدف و آرمان دارد؛
هر انسانی نیاز به مشاور و معتمد دارد؛
هر انسانی نیاز به همدل و همراه دارد
و هر انسانی نیاز دارد که دوست بدارد و دوست داشته شود.
این‌ها اقتضائات اوّلیّه‌ی زندگی بشری است و کتمان‌پذیر و شوخی‌بردار نیست...
به نام خدا شنهای طبس

محمد
حسین صفارهرندی:به نظرم آن چیزی که بیشتر از هر اتفاق دیگری برای مردم و بعضاً
برای دست‌اندرکاران غیرقابل قبول جلوه کرد «کتمان‌کردن» موضوع توسط مسئولان
دولتی و اجرایی بود و این کتمان‌کردن مدام صورت می‌گرفت در حالی که توقع
این بود بدون افشای زمان دقیق اجرای طرح، اصل ماجرا برای مردم توضیح داده
شود.

عضو
کابینه دولت نهم با اشاره به سابقه اجرای چنین طرح‌هایی تصریح کرد: هم
تجربه موفق و هم تجربه ناموفقی در دولت‌ه
نور و حقیقت و حقیقت نور را نمیتوان میراند
حتی اگر با هزار دروغ سعی در کتمان ان داشت، اما حقیقت و نور آن بالاخره راه خود را باز خواهد نمود و نور افشانی خود را خواهد کرد
حتی اگر اینه شکسته باشد

حتی ...
آری
و آینه دریافته که صبر است چاره دلش هزار تکه اش
و صبر ارزانترین و بهترین و در عین حال سخت ترین مسیر و گزینه است برای وصال نوری که انرا طلب میکند
آری
منبع نور و رسیدن به نور
منبعی که همراه میخواهد

و چه کند نگرانی خود را که جز به درگاه پرتوافشاننده
«١٠٠»أَ وَ کُلَّما عاهَدُوا عَهْداً نَبَذَهُ‌ فَرِیقٌ‌ مِنْهُمْ‌ بَلْ‌ أَکْثَرُهُمْ‌ لا یُؤْمِنُونَ‌ 
و آیا چنین نبود که هربار آنها(یهود)پیمانى(با خدا و پیامبر)بستند،جمعى از آنان آن را دور افکندند،حقیقت این است که بیشتر آنها ایمان ندارند. ١
«١٠١»وَ لَمّا جاءَهُمْ‌ رَسُولٌ‌ مِنْ‌ عِنْدِ اللّهِ‌ مُصَدِّقٌ‌ لِما مَعَهُمْ‌ نَبَذَ فَرِیقٌ‌ مِنَ‌ الَّذِینَ‌ أُوتُوا الْکِتابَ‌ کِتابَ‌ اللّهِ‌ وَراءَ ظُهُورِهِمْ‌ کَأَنَّهُمْ
«٨٣»أَ فَغَیْرَ دِینِ‌ اللّهِ‌ یَبْغُونَ‌ وَ لَهُ‌ أَسْلَمَ‌ مَنْ‌ فِی السَّماواتِ‌ وَ الْأَرْضِ‌ طَوْعاً وَ کَرْهاً وَ إِلَیْهِ‌ یُرْجَعُونَ‌ پس آیا آنها جز دین خدا(دینى)مى‌جویند؟در حالى که هرکه در آسمان‌ها و زمین است، خواه‌ناخواه فقط‍‌ تسلیم اوست و به‌سوى او بازگردانده مى‌شوند. نکته‌ها: موجودات آسمان‌ها و زمین،همگى تسلیم خدایند.حتّى اگر در حال عادّى این سرسپردگى را کتمان کنند،در حال احساس خطر به ناچار دل به او مى‌سپارن
رسمش نبود که چنین بیگانه وار مرا
آواره ی کوه و کمر و بیابان کنی
من گفته بودمت که مرا فکر رفتنت
دیوانه میکند و بگفتی مزاح میکنی
من از پس تمام نگاه و حرفها برامدم
اما تو هر لحظه مرا دیوانه میکنی
من در میان گریه خندم و در خنده گریستم
آری چنین با دل من رفتار میکنی
دیریست خو گرفته ام با حرف مردمان
رسمش نبود با من بیچاره چنین کنی
دیگر چه باشی و نباشی  فرقی نمیکند
وقتی کنارمی اما نگاه نمیکنی
ای کوه ای دشت ای اسمان ببین
من خون گریستم اگر کتمان نمیکنی
تن
استاد ریاضی گفت: بچه ها به جای #روزه گرفتن ، دلی را به دست آورید ، گرسنه ای را سیر کنید!
گفتم استاد: اگر ما به جای معادله ریاضی در برگه امتحانی برای تو شعر زیبایی بنویسیم به ما نمره #قبولی میدهی؟
این دیالوگ، یکی از مغالطه های مشهور در جامعه ماست
این به جای اون... اون به جای این...
نوعی بهانه جویی برای کتمان دو امر مطلوب
#مغالطه_ای_برای_کنار_زدن_امر_خدا

@montazar
                •┈••✾✾••┈•
یه دختره میاد کتابخونه چند روزه از من کوچیک تره و انسانیه.
ازدواج کرده! امروز همسرش بهش زنگ زد جوابشو داد منم شنیدم حرفاشو. یه لحظه دلم خواست کاش منم یکی رو داشتم بهم زنگ میزد. قربون صدقم میرفت و با شنیدن حرفاش انرژی میگرفتم. حقیقتش دلم خواست یکی رو میداشتم خودمو توی آغوشش جا میکردم و یادم میرفت هرچی هست و نیست رو. بهم میگفت چرا موهاتو کوتاه میکنی! چرا ناخناتو نمیذاری بلند بشه! چرا کم حرف شدی! چرا موهات دارن سفید میشن! چرا به فکر خودت نیستی! کاش
شب.تاریکی.سکوتی که با صدای تیک تاک ساعت شکسته میشه.تنهایی و یک عالم فکر که به سرم هجوم اورده.
نمیدونم تکلیف مغزی که مدام فلش بک میزنه به گذشته و جاهایی که هیچکس فکرشو نمیکنه و یادش نمیاد؛بعد از سال ها به یادم میاره.. چیه؟
دیدن اون جزییات لعنتی بعد از سه سال توى خاطراتم چه فایده ای داره؟
شاید یکی از دلایل این حال، اوضاع مزخرف و بهم ریخته ی این روزهای مملکته.میدونید،اون موقع(سه سال پیش) شرایط خیلی بهتر بود.شاید ذهنم دلش میخواد فرار کنه ازین روزها
غزال جان نصیری می‌گفت: آرزو مثل ستاره قطبی است، خواسته‌ها مثل فانوس دریایی، سوار قایق نیازها بشو به سمت ایستگاه بعدی*، فانوس دریایی بعدی، در حالی‌که چشمت به ستاره قطبی است که راه را گم نکنی.
حالا من هر چی می‌خواهم یک آرزوی بزرگ خلق کنم (می‌گفت اگر آرزو ندارید، خلق کنید) هی چک می‌کنم و می‌بینم که خواسته است، نکند تبدیل کردنش به آرزو برای کتمان مسئولیت باشد؟
* حتی این قدر مسیر را پله پله ترسیم کن که برسی به گام بعدی، همان قدری که head lamp جلوی
دیروز بانک بودیم و اتفاقی با یه مرد میانسال که خوندن و نوشتن بلد نبود برخورد کردیم. چه امضای قشنگی داشت. باید بودید و می دیدید که چطوری خودکار رو روون یا دستای زمختش که نشونه کار سخت بود، حرکت می داد. فکر می کنم مشابهش رو ندیده بودم. انگار خودکاره تو دستش جون داشت! 
و اما کارمند بانک چقدررررر خوش اخلاق بود. پر از برکت باشه حقوقش.
دیگه اوضاع جوریه که آدم یه انسان خوش اخلاق می بینه، ذوق می کنه :))
تازه چون از امضامم کلی تعریف کرد تا همین امروز از خوش
جلسه بیست و هفتم (شنبه، 98.09.02)                                 بسمه تعالی
و من جملة الآیات التی... ص287، س2
کلام در بررسی پنج آیه‌ای بود که برای حجیت خبر واحد مورد استناد قرار گرفته است. تا کنون دو آیه نبأ و نفر بررسی شد و مرحوم شیخ انصاری فرمودند نمی‌توان برای اثبات حجیت خبر واحد به این دو آیه استدلال نمود.
آیه سوم: آیه کتمان
متن آیه در سوره مبارکه بقره آیه 159 چنین است: إِنَّ الَّذِینَ یَکْتُمُونَ مَا أَنْزَلْنَا مِنَ الْبَیِّنَاتِ وَ الْهُد
به خدا که عجیبید. شگفتی از سر و رویتان می‌بارد.

با بی‌خیالیِ محض شب موشک باران پروازهای تجاری را لغو نکرده‌اند؛ انگار نه انگار شرایط تنش‌زا و جنگی. هموطنتان را با موشک روی هوا منفجر کرده‌اند، طوری که تکه‌هایش را هم نمی‌شود تشخیص داد. با بولدوزر دوان دوان خودشان را رسانده‌اند سر صحنه سقوط و شخمش زده‌اند مبادا کسی بویی ببرد. سه روز تمام توی رویتان نگاه کرده‌اند و پای‌کوبی کرده‌اند و کل کشیده‌اند که انتقام سخت گرفتیم و آمریکا دارد به
بر ملا شدن سرّ
کتمان سر، و به اصطلاح کتوم بودن، یکی از شرایط و ویژگیهای پویندگان راه حقیقت است. شاگردان مکتب توحید اگر سر را هویدا کنند، گرفتار شوند و چه بسا سالها در معنویت عقب بیفتند. 
استاد کامل میرزا علی آقا قاضی به حاج سید هاشم حداد می گوید : 
سید هاشم! سر را فاش مکن که گرفتار می شوی! روزی می رسد، که از اطراف و اکناف بیایند و عتبه درت را ببوسند .
اثبات بعضی چیزها در زندگی به دیگران -حتی به نزدیک‌ترین‌هایت- مثل اثبات وجود درد در عضوی از بدن است. هیچ راهی ندارد مگر این‌که طرف خودش به آن درد مبتلا شود.
حالا گاهی به اندازه‌ی دردت طرفت بی‌درد است و تو در مقابل این بی‌دردی و حتی بعضی وقت‌ها کتمان دردت، آن ته‌تهای وجودت یک احساس عمیق و شدید عصبانیت و نفرتی داری که می‌خواهی زبان به نفرین باز کنی:
خدا کند که این مشکلم... خدا کند که این بدبختی‌ام...  خدا کند که این دردم... سر خودت... که باز سر و ک
«٢٨٤»لِلّهِ‌ ما فِی السَّماواتِ‌ وَ ما فِی الْأَرْضِ‌ وَ إِنْ‌ تُبْدُوا ما فِی أَنْفُسِکُمْ‌ أَوْ تُخْفُوهُ‌ یُحاسِبْکُمْ‌ بِهِ‌ اللّهُ‌ فَیَغْفِرُ لِمَنْ‌ یَشاءُ وَ یُعَذِّبُ‌ مَنْ‌ یَشاءُ وَ اللّهُ‌ عَلى‌ کُلِّ‌ شَیْ‌ءٍ قَدِیرٌ آنچه در آسمان‌ها و آنچه در زمین است،تنها از آنِ‌ خداست.(بنابراین) اگر آنچه را در دل دارید آشکار سازید یا پنهان دارید،خداوند شما را طبق آن محاسبه مى‌کند.پس هرکه را بخواهد(و شایستگى داشته باشد) مى‌
خدایا! به من صبر عنایت کن تا در آنچه مؤخر داشته ای عجله را دوست نداشته باشم، و در آنچه تعجیل میفرمایی تأخیر را دوست نداشته باشم. درباره ی آنچه پنهان کرده ای آشکار شدن را و درباره ی آنچه کتمان کرده ای جستجو را دوست نداشته باشم. در تدبیر تو بحث نکنم و نگویم: «چرا؟» و «چگونه؟» و «چرا ولیّ امر ظاهر نمیشود، درحالیکه زمین از ستم پر شده؟» بلکه همه امورم را به تو بسپارم.
+ صدایت می زنم، سلامت می دهم، دعایت می کنم - محمدباقر انصاری
 تولید محتوا یعنی ایجاد و نوشتن یک نوشته!! 
و یا بوجود آوردن یک محتوای مکتوب یا دیجیتال، در فضای واقعی و یا مجازی.حالا یک کتاب یا مقاله یا مطلبی در یک وبلاگ یا سایت، و یا پستی در اینستاگرام و تلگرام و یا موزیک و عکسی که در یک صفحه وب آپلود می کنید و… . در واقع محتوا، فقط نوشته نیست.نوشته اولین چیزی است که در خصوص محتوا به ذهن میرسد.محتوا میتواند متنی، تصویری، ویدئویی، گرافیکی، صوتی و … باشد.
همه اینها نوعی از انواع تولید محتواست.
اما امروز و شر
قالَ اَمیرُالمُوْمِنینَ عَلِیُّ بْنُ اَبیطالب(علیه السلام):
1- خیر پنهانی و کتمان گرفتاری
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ.
از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

2- ویژگی های زاهد
اَلزّاهِدُ فِی الدُّنْیا مَنْ لَمْ یَغْلِبِ الْحَرامُ صَبْرَهُ، وَ لَمْ یَشْغَلِ الْحَلالُ شُکْرَهُ.
زاه
وقتی که من 13 سال داشتم ، متوجه شدم نمی توانم به مدت زیادی وضعیت خاص خودم را نادیده بگیرم . هر روز صبح در آیینه به خودم نگاه می کردم و وقتی چشمانم به مو های ریز قهوه ایم می افتاد ، اعتماد به نفسم از هم می پاچید . صورت دوستانم عاری از هر چیزی بود و با این که آن ها هیچ گاه متوجه سبیل من نشده اند ، اما باز هم من خجالت می کشیدم . این موضوع را نمی توان در آموزش آرایشگری کتمان کرد . مادرم من را به سالن زیبایی خود برد و کنار من نشست . یک متخصص زیبایی ، یک واکس
رفتم پشت میزتحریرم که مطالعه کنم, عواقب ناشی از کمردرد لذت مطالعه دراز کشیده, دویدن روی پله ها و نشستن بدون تکیه گاه رو ازم گرفته.
رفتم پشت میزتحریرم که مطالعه کنم اما دلم نیومد به جمع کردن بساط آبرنگ, شروع کردم به طرح زدن و رنگ ریختن.
حالم خوش نیست, ذهنم بدجوری درگیره, روز کاری بدی داشتم و یه بحث بدتر با همکاری که از جون بیشتر میخوامش.
البته نمیتونم کتمان کنم که حال خراب اینروزهام تا حد خیلی خیلی زیادی مربوط به هورمونهاست که کاش کمی مهربونتر ب

آموزش فعال:از آنجا که تفکر کودک پیش دبستانی تفکر عینی است پس ضرورت دارد تا با در دسترس قرار دادن اشیای مختلف در اختیار او و همین طور برخورد دادن با روابط اجتماعی عینی که در اطرافش شاهد آن است او را به سمت آموزش فعال سوق داده تا در جریان کشف و اختراع مسایل مختلف علمی و اجتماعی آمادگی دست یابی به تفکر صوری و انتزاعی را به دست آورد.
آمیختن عمیق درس با هنر: رنزولی پس از پژوهش به این نتیجه رسید که تمایل به انجام کارهای هنری اولین اولویتی
پی دی اف کتاب حضرت محسن علیه السلام اولین و کوچک‌ترین شهید آل طه علیهم السلام تالیف آقای بشیر سراجی
در این کتاب می‌خوانید:
- حضرت محسن با هویتی کتمان شده
- تولد حضرت محسن علیه السلام، تولدی تلخ
- شهادت اولین و کوچک‌ترین شهید آل رسول صلی الله علیه و آله
- شاهدان فاجعه‌ای بزرگ‌تر از عاشورا
- اخبار شهادت محسن مظلوم علیه السلام قبل از واقعه دردناک
- آن چه بعد از حادثه غمبار به ما رسیده
- محل دفن پاره تن دخت نبی علیها السلام
لینک دانلود کتاب
هشدار، متن حاوی تصویرسازی‌های دلخراش است. بهتر است نخوانید!
در دوران راهنمایی معلم هنری داشتیم به نام زارعشاهی. مرد شریف و دوست داشتنی است و همچنان در یزد آموزشگاه آزاد هنری دارد و هنر می‌آموزد. من در آن دوران بیشتر ورزشهایی مثل بسکتبال و بدمینتون بازی می‌کردم. جناب زارعشاهی روزی در ساعت ورزش در حین بازی مرا دید و صدایم کرد و به مضمون چنین چیزی گفت: «بوذرجمهری، تو نمیخواد بسکتبال بازی کنی!» با تعجب پرسیدم چرا؟! گفت: «تو مثل بقیه نیستی! به دس
این متنی بود که چند هفته پیش نوشتم:زخم‌هایتان را بزنید و شکوفه‌هایم را بچینید. من بهاری نخواهم داشت. کاش مانند شخصیت اصلی آن قصه‌ی تاریک، جسارتِ دست بردن به تفنگ را داشتم. کاش میتوانستم خود را از کنارتان حذف کنم که زیباتر و عمیق‌تر لبخند بزنید.سلام. من مایه‌ی ناراحتیِ انسانهای اطرافم هستم. من لایق زیستن نیستم.به هر گونه، من خواهم رفت. و امیدوارم روزِ رفتن چیزی از دنیای شما مرا جلب نکند و مایه‌ی برگشتنم نشود. بدانید که بابت همه‌چیز متاسف ه
بسمه تعالی
در چندین سال گذشته رسانه های اروپایی و آمریکایی از انعکاس مراسم  میلیونی اربعین خودداری می کنند و هر چند این عملکردشان در تضاد مستقیم با شعاره های فریبنده ی غرب است،ولی چنین عملکردی سوالات زیادی را در اذهان انسانهای آزاده جهان ایجاد کرده است.که چرا و به چه علت
رسانه هایی که در چندین سال با تمام توان در انعکاس وحشی گری های داعش که به نوعی دست ساخته ی غرب و صهیونیسم بود هیچ حد و مرزی برای خود قائل نبودند.
رسانه هایی که سعی می نمایند
دانلود فیلم منطقه پرواز ممنوع
فیلم ایرانی منطقه پرواز ممنوع که به تازگی به اکران رسیده را می توانید در همین نوشتار پس از انتشار در سرویس نمایش خانگی بصورت کامل و قانونی دانلود کنید. در این پست به طور مفصل به معرفی فیلم منطقه پرواز ممنوع همراه با معرفی بازیگران, نقد و بررسی فیلم به علاوه خلاصه داستان خواهیم پرداخت. در ادامه با ابزار سایت همراه باشید.

1_تحلیل فیلم منطقه پرواز ممنوع
امیررضا مافی: واقعه مسجد نیوزلند و آدمی که دوربین رو سرش کا
سلام به روی ماهتون 
یکشنبه شبتون بخیر باشه 
در خدمت هستیم با قسمت جدید 
خب اول از همه بگم که تک تک نظراتتونو خوندم و دلم چقدر گرم شد به بودنتون 
از تک تکتون ممنونم که کنارم هستید و به نوشتنم قدرت میدید و به قلبم حرارت برای نوشتن میبخشید 
یکی از دوستان حرف جالبی زده بود .. نوشته بود به هر حال هیوک کار های اشتباه زیادی در گذشته کرده و سوریم قربانی یکی از همین اشتباهاش بوده و به همین راحتی نمیتونه از زیرش فرار کنه ... 
و دقیقا درسته ! 
به این راحتی ن
بسم الله
هرکس عاشق شود و عشق خودرا کتمان کند...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

جهت دریافت فایل باکیفیت کلیپ، کلیک کنید:دریافتمدت زمان: 1 دقیقه
أَخْبَرَنَا مُحَمَّدُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ النُّعْمَانِ (رَحِمَهُ اللَّهُ)، قَالَ: أَخْبَرَنِی أَبُو الْقَاسِمِ جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ قُولَوَیْهِ، عَنْ أَبِیهِ، عَنْ سَعْدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ، عَنْ أَحْمَدَ بْنِ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ الْبَرْقِیِّ، قَالَ: حَدَّثَنَا سُلَیْمَانُ بْنُ مُسْلِمٍ الْکِنْدِیُّ، عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ سَعِیدِ بْنِ غَزْوَانَ، عَنْ عِیسَى بْنِ أَبِی مَنْصُورٍ، عَنْ أَبَانِ بْنِ تَغْلِبَ، عَنْ أَبِی
جلال‌آل‌احمدِ #زن_زیادی رو خوب می فهمم. این داستان روایت دختری هستش که به سختی بزرگ شده و به زور ازدواج کرده، اما گیر یه مرد نامرد افتاده و بعد از ۳۴ سال که خونه ی پدرش بوده، ۴۰ روز رفته خونه ی همسرش و کارشون بالا گرفته و دعوا شده و حالا برگشته خونه ی پدر و نشسته کنار حوض و داره با خودش صحبت می کنه. و حس می کنه تمام لوازم خونه دارن بدبختی هاش رو به رخش می کشن..تنهایی این دختر با ازدواج بیشتر می شه، تا بوده توی یک خانواده ی سنتی زندگی کرده و خشکی و
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
...
برهمگان واضح و مبرهن است که سوره معراج در آیات اول به داستان شخصی که منکر ولایت مولایمان امیرالمومنین علی علیه الاف السلام بود در روز غدیر و از خدا برای صحت این امر عذاب طلبید نازل گشته است..‌
حال چه میشود که کسی که ادعای اجتهاد دارد و خود را مفسر قرآن می نامد در بیش از ده جلسه تفسیر این سوره که به صورت صوتی ازیشان منتشر شده است هیچ اشاره ای به غدیر نمیکند
آیا این سکوت ذلت حکومت شیعه

حقانیت رهبر معظّم انقلاب را نه رسانه های داخلی می توانند صد در صد اثبات کنند؛ و نه علمای دین؛ و نه حامیان نظام اسلامی در داخل و خارج از ایران.
   اثبات حقّانیت امام سید علی خامنه ای فقط از بی بی سی و صدای آمریکا و ایران اینترنشنال (بخوانید عربستان اینترنشنال) برمی آید ... جیره خوارانی که چون هیچ نقطه ضعفی در افکار و افعالِ رهبری عظیم الشّان نمی یابند، برای تخریب چهره او، دستاویزی جز دروغ و تهمت و شایعه پراکنی ندارند ...

آنها که گفتند "ره
نام سوره: مائده
معنی نام سوره: طبق غذا (سفره غذا)
شماره سوره: 5
تعداد کل آیات سوره: 120 آیه
آیات مشهور:
آیه 3، آیه کمال
آیه 6، آیه وضو
آیه 32، آیه حرمت قتل
آیه 35، آیه وسیله
آیه 55، آیه ولایت
آیه 67، آیه تبلیغ
کلمه نماز در معنی فارسی سوره مائده به ترجمه دکتر الهی قمشه ای به نقل از سایت پارس قرآن:

آیه شماره 6:
"ای اهل ایمان، چون خواهید برای نماز برخیزید صورت و دستها را تا مرفق (آرنج) بشویید و سر و پاها را تا برآمدگی پا مسح کنید، و اگر جُنُب هستید پاکیزه شوید (
دنبال کردن آدم ها، از پشت پنجره کار لذت بخشی بود. تماشا کردن خورشید وقتی غروب میکرد و زل زدن به طاق آسمون برای پیدا کردن ستاره ای که شاید فقط مال من میشد. زیاد اهل معاشرت نبودم. ترجیح میدام اکثر اوقات کنار پنجره ی مستطیلی بزرگ اتاق بشینم و به رفت و آمد مدام آدم ها خیره بشم. راستش از اینکه میتونستم برای هر آدمی، یه قصه منحصر به فرد بسازم به خودم میبالیدم. هرچند وقتی بزرگتر شدم، به این نکته رسیدم که خیال بافی در مورد آدم های واقعی کار به جایی نمی ب
#_ارتباط_و_انس_با_امام زمان(عج)_5
آن چه در کسب معرفت واجب استدو امر است :  اول : شناخت امام به اسم و نسبو ویژگی های ظاهری(شناخت ظاهری).
دوم : شناخت صفات و خصوصیاتباطنی اوست که با آنها از دیگران متمایزمی شود (شناخت باطنی).
‍‍ شناخت ظاهری :  دانستن نام و القاب امام،نام پدر و مادر ، سال ولادت،سال غیبت ، دانستن ویژگی های سیما،و ...است .دانستن این نوع ویژگی ها بی فایده نیست و چه بسا مقدمه شناخت باطنی شود. اما باید دقت کرد، برای مانوس شدن با امام از این مر
پیامبر(صلی الله علیه وآله):دانشمندتر ازهمه مردم کسی است که دانش دیگران رابه دانش خود بیفزاید.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرگاه بدعتها پدیدارشوندوپسینیان این امت , پیشینیان آن رالعن ونفرین کنند, هرکس دانش داردبایدآن رامنتشرسازدکه هرکس درآن روز دانش خودراپنهان داردهمچون کسی است که آنچه راخدابرمحمدنازل کرده کتمان کرده باشد.
امام باقر(علیه السلام):ایمان آن است که درقلب باشدواسلام آن است که ازدواج و ارث بردن وابسته بدان است وخونهابه آن مح
با قلمی از جنس نرم بوسه 
بر تاول های پیکری که نای رفتن ندارد
چگونه باید بر لبان بی رمق نامه نوشت؟
تو قامت بلندی از کتمان
من شعر کوتاهی در یک دنیا بی وفایی:
اینچنین با زلف های سیاهت
آن چشمانی که در فریب دل ها یدی طولانی دارد
من که یکبار بیشتر تو را ندیدم!
چرا زیر باران راه می پیمایم سیب سرخ گونه هایت را؟
هزاران سال اگر بگذر از مرگم
من همان یکبار طعم ناقص بوسه هایت،
من همان دست «دست  نیافته» به آغوشتت را به خاطر دارم!
همچنین است که تو باید به خاطر ب
سلام
من پسر مغروری هستم. خیلی برام سنگینه جواب "نه" شنیدن. برای همین خیلی تلاش میکنم که اگر به دختری علاقه داشتم هرگز "لو" ندم. و اصلا متوجه نشه. بعد که یک مدت بهش نزدیک شدم و حسابی شناختمش و به یک درصد بالای از اطمینان رسیدم اصل مطلب رو بگم. ولی هیچ وقت تا حالا از طرف مقابل نپرسیدم که از اول فهمیدی قصد من چیه یا وقتی گفتم فهمیدی؟
برام سوال شده که دخترها درباره ی پسرهایی که بهشون نزدیک میشن چطور فکر میکنن؟، چون من فکر کنم پسر چه با قصد دوستی یا ازد
سلام دوستان عزیز
پسری هستم 28 سالمه و دانشجوی دکترای فنی که خارج از ایران تحصیل میکنم. مشکلی که باهاش مواجه شدم اینه که قبل از اومدنم به کانادا با دختری آشنا شدم که هم رشته ای و هم دانشگاهی خودم هست و قرار شد ایشون هم کارهاش رو انجام بده و بیاد. 
نحوه آشنایی مون هم کاملا اتفاقی بود و البته وجه اشتراکی که داشتیم باعث شد رابطه شروع بشه. ایشون در کودکی پدر و مادرش رو از دست داده و عملا ندیده پدر مادرش رو و همین مساله باعث شد من به رابطه با ایشون راغب
اتفاقا دیشب داشتم با نل صحبت میکردم. گفتم دوستدارم تو یه فرصتی ارشیوم رو به اینجا انتقال بدم. البته قابل کتمان نیست که کامنت ها و خیلی چیزها رو نمیشه مجددا برگردوند.  خب بله. بیخود نبوده وقتی حذف وبلاگ میزدم، انگار داشتم جون میدادم!
علاوه بر ارشیو خودمون، ارشیو بقیه هم ما رو تو خودش نگه میداره و بابت همینه که همیشه معتقد بودم بلاگر حق نداره وبلاگی که کامنت داره یا حتی پستی که کامنت داره رو حذف کنه. خب پس چرا حذف کردم؟ به تو چه مخاطب عزیزم؟:) 
خ
اصلا بگذارید برایتان همه چیز را از سیر تا پیاز تعریف کنم ...
۱۳ سالم که بود عاشق پسرِ دوستِ پدرم شدم...
بعد از اون در ۲۳، ۲۴ سالگی عاشق مهندس شدم به غلط...
فکر نمیکردم دیگر بتوانم کسی را دوست داشته باشم...
ماه گذشته داشت علاقه ای بین من و معلم شکل میگرفت...
نمیتونم توصیف کنم که چقدر این انسان وقیح و بد بود...
اول که فهمیدم دوست دختر داشته که بعد از کلی موس موس کردن و آسمون و ریسمون بافتن و کتمان کردن مجددا خر شدم...
رابطه مان خوب بود...
تا زمانی که امشب خر

1
چی میخواستم بگم؟!یادم رفت که:|
بزارید یه چیز دیگه بگم حالا
هان نه یادم اومد
سابق این شکلی بودکه میتونستم برم خرید و مغازه گردی ولی پول نداشتم یا قدرت خرید نبود
الان قدرت خرید هست هیچ غلطی نمیشه کرد:|

2
چندوقت پیش یه مانتو اینترنتی خریدم که چهارتای خودم توش جا میشد، کلا باید بدمش به یه خیاط برا خودم ازتوش الگو بچینه مامان بابا و بعضیها:| هم گفتن دیگه اینترنتی نخر
امروز یه بی انصافی که بنظرم صاحب مغازه بود داشت پشت تلفن با یکی دعوا میکرد و میگ
مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با بسیجیان در هفته بسیج توصیه قابل توجهی به بسیجیان داشتند مبنی بر ضرورت بهره گیری از تجربه کمیته های انقلاب در سال های نخست انقلاب.
یعنی چه؟
فارغ از بعضی پیش بینی ها در خصوص احتمال بروز ناامنی های شهری در هفته های پیش رو؛ اما نمی توان کتمان کرد که کنار گذاشتن بسیج از حوزه امنیت شهری ضربه هولناکی به پیکره نظام محسوب می شود. مباحث فرهنگی و حلقه های معرفتی و محرومیت زدایی هم از تکالیف بسیج است اما یادمان نرود مسال
در اهمیت تاریخ این طور می‌توان گفت که دیروز هیچ‌وقت تمام نشده‌است. دقیق که نگاه کنیم، همه‌ی ما هنوز در حال ادامه دادن همان لحظه‌ی تولدمان هستیم و در برخی جنبه‌ها حتی ادامه دهنده‌ی لحظاتی پیش از تولدمان هستیم. این طور است که تاریخ اهمیت می‌یابد.
در بستر بیماری بودم و به این استدلال در اهمیت تاریخ فکر می‌کردم و به این که زیست ما مستمر و مداوم است و هر یک روز در حقیقت - صرفا - تغییر نسبتا منظم شدت 
من کمی گیج، کمی مات...کمی مبهوتم!
زنده‌ای مُرده در این خالیِ پُر تابوتم
به کسی ربط ندارم...به خودم مربوطم!
می‌روم دل بکنم! از سر و سامان خودم...
می‌روم سینه‌ی این پنجره‌ها را بِدرم!
هرزه‌ها را بجَوم! گوشه‌ی قبرم بچرم!
و برای تن تنهای خودم سر بخرم!
مثل چنگیز رسیدم به خراسان خودم...
جام دنیا به سر میز که خالی آمد!
هفتصد سال به کنعان چه زوالی آمد!
دور این دایره (بودیم) و سوالی آمد...
بار دیگر زده‌ام دست به کتمان خودم!
بار دیگر شده‌ام ملحدِ در زیر لحد!
*دعای سگ مستجاب شد*
حجت الاسلام محمد باقر شفتی در مورد نتیجه ترحم و فراز و نشیب زندگی خود حکایتی شیرین دارد.
 حجت الاسلام شفتی در ایام تحصیل خود در نجف و اصفهان به قدری فقیر بود که غالباً لباس از زیادی وصله به رنگ های مختلف جلوه می کرد گاهی از شدت گرسنگی و ضعف، غش می‌کرد، ولی فقر خود را کتمان می نمود و به کسی نمی گفت، روزی در مدرسه علمیه اصفهان، پول نماز وحشت در بین طلاب تقسیم شد وجه مختصری از این ناحیه به او رسید چون مدتی بود گوشت نخورده بود به
*دعای سگ مستجاب شد*
حجت الاسلام محمد باقر شفتی در مورد نتیجه ترحم و فراز و نشیب زندگی خود حکایتی شیرین دارد.
 حجت الاسلام شفتی در ایام تحصیل خود در نجف و اصفهان به قدری فقیر بود که غالباً لباس از زیادی وصله به رنگ های مختلف جلوه می کرد گاهی از شدت گرسنگی و ضعف، غش می‌کرد، ولی فقر خود را کتمان می نمود و به کسی نمی گفت، روزی در مدرسه علمیه اصفهان، پول نماز وحشت در بین طلاب تقسیم شد وجه مختصری از این ناحیه به او رسید چون مدتی بود گوشت نخورده بود به
باسمه تعالی
«ن والقلم و ما یسطرون»
خبرنگاران عزیز روزتان مبارکهفدهم مرداد روز بزرگداشت تلاشگران عرصه‌ اندیشه و قلم را حضور خبرنگاران عزیز کشور بویژه استان بوشهر خاصه در شهرستانهای عسلویه کنگان دیر جم تبریک عرض می‌نمایم ضمن پاسداشت یاد شهید محمود صارمی و دیگر شهدای خبرنگار، تلاش شما عزیزان را در اطلاع‌رسانی صادقانه و مسئولانه ارج نهاده و دست یکایکتان را در جهت تعامل و همکاری سازنده به گرمی می‌فشارم. در برهه‌ای زندگی می‌کنیم که فشار
تقویم شیعه
آخر صفر
شهادت امام رضا علیه السلام
حضرت ثامن الحجج مولانا علی بن موسی الرضا علیه السلام در سال ۲۰۳ هجری قمری بنا بر منابع: «کافی، جلد ۲، صفحه ۵۲۸؛ فیض العلام، صفحه ۲۰۰؛ بحار الانوار، جلد ۴۹، صفحه ۲۹۲؛ مستدرک سفینة البحار، جلد ۶، صفحه ۲۹۵؛ منتخب التواریخ، صفحه ۵۷۸» دو سال پس از شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها به شهادت رسیدند. سن مبارک حضرت ۴۹ یا ۵۵ سال بوده است. بنا بر نقلی در ۲۷ صفر حضرت امام رضا علیه السلام به شهادت رسیده‌اند و

رهپویان هدایت: تحجر و
خشک مغزی تشکیلاتی از ویژگی های اصلی مهره های فرقه ضاله بهائیت می باشد و آنان با
ابزارهای مختلفی سعی در کتمان این امر را دارند. برای نمونه بهائیان در مواجهه با
افرادی که از مبانی آن ها اطلاعی ندارند اقدام به لفاظی هایی چون برابری اجتماعی و
تساوی حقوق زنان می کنند درحالی که سردمداران و تشکیلات این فرقه ضاله دقیقا ضد
برابری اجتماعی و تضییع کننده حقوق زنان می باشد.

جالب
است بهائیان از باب که شان ربوبیت و الوهیت برای وی ق
«سجده هم فقط مخصوصِ خداست و شما شیعه های افراطی جلوی بارگاهِ امام علی و امامانِ دیگرتان سجده می روید. این را که نمی توانی کتمان کنی، توی همین تلویزیون خودم بارها دیده ام.» 
رسول لبخندی زد و گفت: «این کار اسمش سجده نیست. شاید کسی از ما به خاطر ارادت فراوان و از روی علاقه و تواضع، خودش را جلویِ بارگاهِ امامان معصوم بر زمین بیندازد و سر و صورت و پیشانی اش را بر خاک بگذارد، امّا این کار سجده کردن آن هم به معنایِ پرستش نیست. شیعه خداپرست است. امام پر
تو این مدت برای بار هزارم هم که شده، کاسه‌ی حقیر و کوچیک بغضم رو با چشم میبینم که داره ذره ذره پر می‌شه و جوری بی همتا و سوای از بار های قبل می‌خواد طور بدتری بشکنه.
من تو زندگی چیزی بودم که نباید، کسایی رو روندم که نباید، به طور خلاصه الان ها دارم میفهمم ادبیات زندگی رو پاک بیسوادم. خب تلخه دیگه. این که آدم به عمق رزالت‌‌ها و بدی‌ها و فقدان‌‌هاش پی ببره. میگن پنهون کارم، شاید هستم، میگن میپرم ، کتمانش سخته، تلخم،‌ میپرم، میگن آبروریزی می
روز انتخابات 92 من و رفیق جان اولی بعد از رای دادن توی دو نقطه شهر زدیم به خیابون. اون سال دو تا جوجه دانشجو بودیم که برای اولین بار شور و حال تبلیغات میدانی کف خیابونی رو تجربه کردیم. بگذریم تا از هجوم خاطره اشکم در نیومده. الغرض عصر حدود ساعت 4 که شد کم کم پیامکهای دوستای ناظر سر صندوق میرسید که تا همینجا با امار چشمی ما روحانی اوله. رفتیم گلزار شهدا و دو تایی زدیم زیر گریه. جای دیگه ای برای توسل نداشتیم. میدونستیم شهر ما تعیین کننده رای کل کش
شهر سوال ـ در حکومت الهی نیز رخ دادن فسادها و انحراف ها، مساله ای روشن است. چون بسیاری از امور حکومتی در دست افراد جایز الخطا است و در صورت تخلف آن ها از مسیر حق، فساد رخ می دهد. و در قبال این نوع فسادها باید برخوردهای قاطع داشت و سریع نسبت به تطهیر حکومت از فسادها اقدام کرد. و سابقه حکومت دینی نشان می دهد که هرگز نسبت به کتمان این فسادها اقدامی نشده است...بخش حکومت اسلامی و ولایت فقیه:شهر سوال بر بال اندیشه ها

ادامه مطلب
بنام خدا
دشمنان  اینترنت: 
سریع می رم   سر  اصل  مطلب  : 
تمامی نرم افزارها و بازیهای  استور  مایکروسافت  ,  دشمنان  اینترنت هستند !!
+
این حرف  از  یک  کاربر  ویندوزی  که عاشق  مایکروسافت  و ویندوز است  بعید  است ولی  بهرحال من باید حرف حق بزنم  و تعصب را  کنار بگذارم. 
+
وجدانم  اجازه  نمی دهد  که  حقیقت  را   کتمان  کنم . 
+
تمامی نرم افزارها  و  بازیهای استور مایکروسافت تقریبا  هر روز   بی جهت  به بهانه ی  آپدیت  ,  حجم  اینترنت  کاربر  و

کِی به کشتن آرزوی وصلش از دل می‌رود؟روح من چون سایه از دنبال قاتل می‌رود...!

#مختار_نهاوندی

==================================

نازنینا! گوش کن؛ شعر حقیر تازه‌ای‌ستدر گلوی این نِیِ تنها، نَفیرِ تازه‌ای‌ست

شعر می‌گویم به امّیدی که می‌دانی خودتتا به آن مقصد رسم، این هم مسیر تازه‌ای‌ست

هر که می‌بیند مرا احوال‌پُرست می‌شودنام ما شاید مراعات‌النظیر تازه‌ای‌ست

من به خود می‌گویم "او"، او نیز می‌گوید به خوداین زبان اختصاصی را ضمیر تازه‌ا
محمد اتابک در خصوص تحریم شرکت های سپاه و محدود شدن فعالیت های بین المللی آنها و اینکه آیا بخش خصوصی می تواند خلاء آنها را در بازارهای بین المللی پر کند؟ گفت: قطعا بخش خصوصی و سایر نهادها می توانند ظرفیت های خوبی برای صادرات و واردات به وجود آورند و خلاء حضور سپاه در اقتصاد را پر کنند.نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: معنی اعمال تحریم ها الزاما اجرایی شدن یا موفق بودن آن نیست آمریکا سال های سال است که سعی می کند در بسیاری از امور فعالیت
بنام خدا
دشمنان  اینترنت: 
+
این حرف  از  یک  کاربر  ویندوزی  که عاشق  مایکروسافت  و ویندوز است  بعید  است ولی  بهرحال من باید حرف حق بزنم  و تعصب را  کنار بگذارم. 
+
+
تمامی نرم افزارها  و  بازیهای استور مایکروسافت تقریبا  هر روز   بی جهت  به بهانه ی  آپدیت  ,  حجم  اینترنت  کاربر  و

«١٦١»إِنَّ‌ الَّذِینَ‌ کَفَرُوا وَ ماتُوا وَ هُمْ‌ کُفّارٌ أُولئِکَ‌ عَلَیْهِمْ‌ لَعْنَةُ‌ اللّهِ‌ وَ الْمَلائِکَةِ‌ وَ النّاسِ‌ أَجْمَعِینَ‌ همانا کسانى که کافر شدند و در حال کفر از دنیا رفتند،لعنت خدا و فرشتگان و مردم،همگى بر آنها خ
در زندگی تودهء مردم ما که زندگی اش توده ای انباشته از عقده ها و رنج ها و جراحت هاست،و آرزوهای مُرده و امیدهای بر باد رفته و خواستن های سرکوفته و عشق های بی سرانجام و خشم های فرو خورده،و همه نبایستن و نخواستن و نتوانستن و نگذاشتن و نشدن و نگفتن و نرفتن و نه،و نه، و نه!،«عاشورا» زانوی مهربان سرنهادن و دامن مَحرمِ گریستن نیز هست.و در این فاجعهء هولناک بشری،هر کسی فاجعهء خویش را نیز می نالد.و دلهائی که در این روزگار،نه حق انتخاب،که حق احساس،و چشم
دُمِ خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس را!!!
به نظر شما این ضرب المثل حکایت از چه دارد و به چه اشاره می نماید؟

..............................
بله،این حکایت بیانگر این است که یه سری مدارک و شواهد روشن،واضح ، غیر قابل انکار و محکمه پسند وجود دارد که به هیچ راه و روشی نمی شود حقیقت را انکار،کتمان و ماس مال کرد...
هرگونه کوشش واقامه دلیل و برهان، و قید قسم و آیه ؛کفایت امر نمی کند.به عبارتی فاعل یا باید سکوت کند و یا دست از انکار بردارد و سر به زیر افکند و به ندای و
بنام خدا
دشمنان  اینترنت: 
+
+
+

دوستان از من نرنجند! سراج و خاتم و انواع و اقسام نهادهای موازی مثلا فرهنگی را کاشته اند برای انتخابات!
مرد باید خودش وظیفه اش را تشخیص بدهد و وارد میدان شود. سر حسن عباسی و سعید قاسمی با اسپانسرهای خود معامله می کنید!
اتفاقاً امثال من چه بسا به حسن عباسی بابت بعضی مواضعش گله داشته و هیچ گاه مجیزگوی او نبوده ایم
اما 
نمی شود کتمان کرد استاد حسن عباسی یک پدیده جریان ساز در تقویت گفتمان تئوریک انقلاب اسلامی است که تقریباً مشابه دیگری نداشته اس
زنجیر خبرهای بد پاره نمیشود.به غیر فجایع عمومی در زندگی شخصیمان‌ هم خبری نیست.البته از نوع خوبش!وگرنه من که دم به دم مورد هجوم پاتک‌های زندگی قرار میگیرم.
امروز صبح یکی دیگر،راستش کمی سر شده‌ام.با خودم فکر کردم دو هفته دیگر این یکی همچنان مشکلت باقی میماند؟ جواب نه‌ای که خودم به خودم دادم کمی آرامم کرد.گوشی را برداشتم و به لی‌لی گفتم از دوشنبه در اموزشگاه میبینمش و به دوشنبه‌ فکر کردم که لااقل تا آن موقع از آتش رد شده‌ام.آنجا میتوانم شبی
 آیا مجتهدین اجازه پاسخگویی به استفتائات دارند؟
علی مهدوی

خبر اعلام مرجعیت از سوی چندتن از فضلا، بحث داغ این روزهای حوزه علمیه است. تا آنجا که فقط محدود به این افراد نماند و شامل حال فضلایی که اقدام به انتشار استفتائات -در سایتشان- نموده‌اند هم شد؛ ولو اینکه ادعایی برای مرجعیت ندارند. لذا این گمانه‌زنی مطرح شد که چرا فقط آقایان نشست اساتید مورد هجمه رسانه‌ها قرار گرفتند و دیگرانی که دارای سایت و استفتائات هستند چرا در حاشیه امن هستند؟!
خوب که نگاه کنم می‌دانم پارسال شب قدر چه چیزهایی خواسته‌ام. اما قبل‌تر از آنها را به یاد نمی‌آورم. انگار که حافظه‌ام از تمام آنچه روزگاری می‌خواستم کاملا پاک شده باشد، چیزی از خواسته‌های جزیی گذشته به یاد نمی‌آورم. من عادت کرده‌ام به همین اتفاق‌های جزیی کوچک تا بتوانم زندگی کنم. تمرکز کنم بر انچه که در زمان حال رخ می‌دهد تا بتوانم بدون توجه به گذشته و آینده زندگی کنم.
اما این روزها تماما گذشته‌ام. لحظه‌های حال سخت و جانکاه‌اند. تلاش
"چون دنیا به کسی روی آرد، نیکویی های دیگران را بدو به عاریت سپارد، و چون بدو پشت نماید، خوبی هایش را برباید". این گفته حکیمانه که در نهج البلاغه به امام علی (ع) منسوب شده است به خوبی حال و روز حاکمان کشور ما را در دوران های مختلف نشان می دهد.
 هنگامی که زمانه با آنها همراهی می کند مردم هر آنچه خوبی است را به آنها نسبت می دهند، حتی اگر لایق آن نباشند. و هنگامی که در چشم مردم بی ارزش می شوند حتی خوبی هایشان را نیز کتمان می کنند. برای مثال در سالهای آخ
حفاظ ایستاده سرخم چیست؟
حافظ سرنیزه ای در واقع یکی از متداول ترین و همچنین شناخته شده ترین انواع حفاظ های روی دیوار است که به یک شکل سنتی است. حفاظ های سرنیزه ای از دوران های قدیم به اشکال سنتی برای انواع خانه ها و همچنین مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گرفتند. اینطور گفته می شود که انواع سنتی حفاظ های سرنیزه ای با فاصله ای اندک از نرده ها نصب می شود که در قسمت های بالای آن ها درست مانند نوک تیز یک نیزه خواهند بود. اگرچه اینطور گفته می شود که
نمی توانم خوشحالی خودم را از کنار رفتن سه نفر از مسئولان شهرستان بابل آقایان وکیلی و مرادی و نجفی آن هم در یک روز کتمان کنم. شیرینی همه رفقا محفوظ!
روز اول زمستان، امید و طراوت در دلها جوانه زد. امیدوارم سیر تغییر در مسئولان شهر بابل همچنان مستمر بوده و در راستای منافع مردم مظلوم و فرهیخته این شهر قرار داشته باشد.
دادستان جدید بابل جناب حجت الاسلام ملاکریمی به محض ورود به زمین، در همان گام نخست، گل اول را به نفع جبهه انقلاب زد. اعلام شماره ارت
خرید بیمه عمر پاسارگاد
یکی از راحت ترین راه های خرید بیمه عمر پاسارگاد خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد است که ما این راه رو به راحتی در چند خط توضیح میدهیم
این سایت وب سایت رسمی بیمه عمر پاسارگاد است که زیر نظر برترین مدیر فروش بیمه عمر پاسارگاد جناب آقای محمد محمدحسینی  می باشد که بالاترین  آمار فروش بیمه عمر پاسارگاد را به خود اختصاص داده است که شما می توانید با رجوع به رزومه محمد محمدحسینی این آمار را مشاهده فرمایید
در این روزهایی که با
#همینگوی خودکشی کرد، اون با تپانچه یه تیر توی مخ خودش خالی کرد و وقتی از زن چهارمش پرسیدن "چرا این همه سال کتمان کردین اون خودکشی کرده؟!" پاسخ این بود که "کسی از من چیزی نپرسید تا بگم!" #همینگوی به نحوی مثل شخصیت اصلی رمان #وداع_با_اسلحه با زندگی خدافظی کرد، چیزی شبیه اون وکیل مترجم ایرانی که به شیوه ی خودکشی یکی از قهرمان های کتابی که ترجمه کرده بود خودکشی کرد (خودش رو از آپارتمان پرت کرد پائین). توی رمان #وداع_با_اسلحه (که #نوبل_ادبیات هم برنده شد
خرید بیمه عمر پاسارگاد
یکی از راحت ترین راه های خرید بیمه عمر پاسارگاد خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد است که ما این راه رو به راحتی در چند خط توضیح میدهیم
این سایت وب سایت رسمی بیمه عمر پاسارگاد است که زیر نظر برترین مدیر فروش بیمه عمر پاسارگاد جناب آقای محمد محمدحسینی  می باشد که بالاترین  آمار فروش بیمه عمر پاسارگاد را به خود اختصاص داده است که شما می توانید با رجوع به رزومه محمد محمدحسینی این آمار را مشاهده فرمایید
در این روزهایی که با
یک روانشناس گفت: منبع امنیت کوکان پدر و مادر هستند و از آنجایی که در زمان مطرح شدن اخبار منفی، سخنان والدین بوی نگرانی و استرس می دهد، تمام امنیت فرزندان مختل می شود.

دکتر آسیه حسینی‌ نیکو، دکترای روان شناسی تربیتی، طراح دوره‌های آموزشی سواد رسانهای ویژه کودکان و نوجوانان درخصوص تاثیر اخبار منفی و هیجانات در خانواده بر زندگی کودکان با تاکید بر اینکه اخبار تلخ و منفی بزرگسالان را نیز مورد تهدید قرار می دهد و می تواند بر روی افکار آنها ت
سلام به همگی 
در شریط کنونی کشور (به لحاظ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی) راه برون‌ رفت از بحران ازدواج جوانان رو چی میدونید؟واقعا خیلی اوضاع بغرنج خواهد بود پیش رفتن با این روند.
ما مثلا بگیم یه جوون چه دختر چه پسر جفت شون نیاز جنسی دارن که اهمیتش به هیچ وجه قابل کتمان نیست، تا حد بسیار زیادی هم اون رو مثل نیاز انسان به خوراک و مسکن و پوشاک میشه دونست، مهم ترین عامل و دلیل تشکیل خانواده و ازدواج هم میدونیم، همه ی انگیزه ی ازدواج نباید باشه، اما خو
مهره های فرقه ضاله بهائیت همیشه با هجمه و تمسخر احکام اسلامی می کوشند تا دستورات جاهلانه و خردستیزانه ای که به آن پایبند هستند کتمان کنند. فرار رو به جلو و فرافکنی حربه شنیع مبلغان فرقه گمراه بهائیت می باشد.
رهپویان هدایت: این اقدام مبلغان بهائی در حالی است که سردمداران این
فرقه ضاله تلاش می کردند تا با الگو برداری از شریعت اسلامی، احکامی ساخته و دین سازی
نمایند. برای نمونه بهائیان در احکام جعلی که برای دفن میت ساخته اند معتقدند باید
انگشتر
عاقبت منکر غدیر و نفرین امیر المومنین علیه السلام بر او (به روایت اهل تسنن)
عبد الحمید بن هبة الله بن ابی الحدید از علمای اهل تسنن می‌نویسد:
و ذكر جماعة من شیوخنا البغدادیین أن عدة من الصحابة و التابعین و المحدثین كانوا منحرفین عن علی ع قائلین فیه السوء و منهم من كتم مناقبه و أعان أعداءه میلا مع الدنیا و إیثارا للعاجلة فمنهم أنس بن مالك. ناشد علی ع الناس فی رحبة القصر أو قال رحبة الجامع بالكوفة أیكم سمع رسول الله ص یقول من كنت مولاه فعلی مولا

با این 10 نشانه دروغگوها را بشناسید
دروغ‌گویی بخشی اجتناب ناپذیر از طبیعت انسان و یکی از متداول‌ترین تعاملات اجتماعی در بین انسان‌ها است و  محققان اعلام کرده اند که حتی دروغ‌گویی در حیواناتی مانند میمون‌ها هم وجود دارد.
 نویسنده : مریم گل محمدی
دروغ‌گویی عبارت است از دادن اطلاعاتی نادرست به‌صورت عمدی برای فریب دیگران که غالباً با منافع شخصی همراه است. دروغ‌گویی می‌تواند نشانه‌ای از عدم سلامت روانی و یا اختلال شخصیت‌ مرزی و یا

طرز تهیه برنج کته ساده
درست کردن کته به مراتب از تهیه برنج آبکش راحت‌تر و سریع‌تر است، ما هم این حقیقت را کتمان نمی‌کنیم اما درست کردن یک کته خوب و باکیفیت و خوشمزه هم فوت و فن‌های خودش را دارد. با خواندن این طرز تهیه برنج کته ساده را تهیه کنید و لذت ببرید. البته بر خلاف تصور شما تهیه برنج کته انواع زیادیدارد..
بیشتر بخوانید
طرز تهیه مخلوط پلو خامه ای همراه ویدیو
طرز تهیه ته چین قالبی همراه با ویدیو
مواد لازم
برنج خیس خوردهچهار پیمانه
نمکی
✨✨ انَّ اللَّهَ مَعَنَا فَأَنْزَلَ اللَّهُ سَکِینَتَهُ عَلَیْهِ وَأَیَّدَهُ بِجُنُودٍ لَمْ تَرَوْهَا (40 - توبه)⚡️ کسی که از کفار تنش لرزان شود، تقیّه نکرده است.
✅ 3- اگر همسری دارید که کفر در اعتقادات دارد، هرگز بسیاری از کارهای معنوی خود را در پیش او ظاهر نکنید، چون اگر ظاهر کنید و آسیب ببینید خدا تکلیفی برای کمک به شما در این زمان ندارد، باید در نزد او تقیّه کنید.
تقیّه بر سه اصل استوار است:
(الف) سکوت: سعی کنید همسر شما از افکار شما چیزی
1- خیر پنهانی و کتمان گرفتاری
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ.
از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

2- ویژگی های زاهد
اَلزّاهِدُ فِی الدُّنْیا مَنْ لَمْ یَغْلِبِ الْحَرامُ صَبْرَهُ، وَ لَمْ یَشْغَلِ الْحَلالُ شُکْرَهُ.
زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز

هادی ساعی در واکنش به خبر پیوستن کیمیا علیزاده به یکی از تیم های ملی اروپایی، این اقدام را از سر زیاده خواهی دانست و عنوان داشت که دعوت از قهرمانان ملی برای تغییر ملیت، مهاجرت یا پناهندگی و پیوستن به تیم های بیگانه همواره در همه دوره ها مطرح بوده اما ورزشکاران این آب و خاک خروج از ذیل پرچم ایران عزیز را شرم آور می دانستند.
الان چه شده است که یک ورزشکار مثل علیزاده یا فیروزجا و ... به راحتی به ملت خود پشت کرده و برای درآمد بیشتر حاضر می شوند ا
یادتان که نرفته است اسفند ۹۸، کرونا به‌شکل قطره‌چکانی در ایران رسانه‌ای و حال آنکه، جنازه‌برجنازه در بیمارستان‌های قم و رشت تلنبار شده بود و با بازگویان و نشر و بازنشردهندگان مطالب و کلیپ‌های کرونایی برخورد از نوع شدید می‌کردند و بر فراگیریِ کرونا  به‌نوعی مُهر کتمان می‌‌زدند و چندی بعد هم با پای احتیاط، پرشتاب از ترس اوضاع نابه‌سامان اقتصادی، درِ بازار را باز کردند و حالا که پاک اوضاع بیخ پیدا کرده، دولت کریمه، آشکار، بر دهنه‌ی
رهپویان
هدایت: با شکل گیری تصوف از قرن سوم، فرقه های مختلفی شکل گرفت. از جمله فرقه
ملامتیه بود که در نیمه دوم همین قرن، در اعتراض به موج ریاکاری صوفیان ساکن در
شهر بغداد، در نیشابور قد علم کردند و تفکرات  انحرافی شان به سایر بلاد
خراسان و عراق و شام رسید.

صوفیان
فرقه ملامتیه کسانی هستند که از
سرزنش و ملامت دیگران هراسی ندارند و روابط باطنی خود را با خدا ظاهر نمی کنند و
به گمان خود می کوشند تا کمال اخلاص را داشته باشند. چنان که مردم عامی گناها
سعید نمکی، وزیر بهداشت، در توضیح مصوبات جدید ستاد ملی کرونا اعلام کرد تمامی دانشگاه ها و دبیرستان های تا ته سال تعطیل هستند. همچنین به گفته ی وی، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری همچنین به تعویق افتاده است و وزارت علوم زمان متاخر برگزاری این دو آزمون را اعلام خواهد کرد. وزیر بهداشت تأکید کرد تعطیلی مدرسه ها و دانشگاه ها به این معنا حلق که آدم به تعطیلات و جهانگردی بروند. او گفت:تعطیلی مکتب ها و دانشگاه ها تا سرانجام سال به معنای سفر
کاش گاهی زمان متوقف می شد
اصلا کاش گاهی جهان متوقف می شد
اصلا بهتر بود می توانستیم از جهان به بیرون پرتاب شویم و مدتی به تماشای کائنات و تلاششان بنشینیم
روز ها می گذرد و احساسات گوناگون بر ما مستولی می گردد
کدامشان حقیقی است
دوست داشتن
عشق
نفرت
بی تفاوتی
کدامشان؟
عشق انسانی را اگر بعد از ازدواج باشد چه کسی می تواند کتمان کند که تعهد موجب آن است و روابط انسانی؟
و اگر قبل از ازدواج باشد چه کسی می تواند اثبات کند که هوس و طمع موجب آن نیست؟
طمعی که
هر روزمان تعطیل اگر باشد
دنیا گلستان می شود بی شک
 سختی دگر معنی نخواهد داشت
زیرا که آسان می شود بی شک
در کلبه احزان جان ما 
آیینه بندان می شود بی شک
هر قدر هم خُسران که پیش آید
جبرانِ خسران می شود بی شک
در چنگ کم خوابی گرفتاریم
این نیز جبران می شود بی شک
ایام تعطیلات جغد پیر
مرغ سلیمان می شود بی شک
قطعا دلیل صرفه جویی در 
تن خواه گردان می شود بی شک
غافل نباید شد از این نکته؛
کافر، مسلمان می شود بی شک
مانند اکسیر است و علت بر
آرامش جان می شود بی شک
سال 98 با تمام بدی هاش .. سیاهی هاش..بلا ها و مصیبت هاش
غم هاش و دل گرفتگی هاش
تموم شد ...
نه !نمیخام اینجوری بنویسم

شاید اگهاز من بپرسی میگم سال 98 با تمام خوبی هاش و تجربه هاش  تموم شد .

365 روز پر از ماجرا بود اما هم خوب هم بدپر از خاطره پر از یادگیری و...بود

نمیخام کتمان کنم بدی و غم و ناراحتی نبود اما میخام طرز نگاهمو به این غم و ناراحتی عوض کنممیخام با دید روشن به همه چیز نگاه کنممگه میشه یه سال از عمری که خدا بهم هدیه داده تا نفس بکشم ، تا زندگی ک
به نام خدای پیامبری که  ازدواج را سنت خود میدانست [1]
.
.
پرده دهم:
استاد پرسید: می شود کسی نیاز داشته باشد و احساس نیاز نکند؟ پاسخ مثبت بود. گفتیم مثل شب های امتحان که نیاز به خواب داریم اما چون میدانیم باید بیشتر درس بخوانیم، خوابمان نمی آید، یا وقتی ورزش میکنیم و احساس تشنگی نداریم اما به محض اینکه ورزش تمام میشود حس میکنیم چقدر تشنه ایم.
پرسید: خب برعکسش چطور؟! میشود کسی احساس نیاز کند ولی نیاز نداشته باشد؟
این یکی سوال سختی بود. غالبا گفتیم ن
سال 98 با تمام بدی هاش .. سیاهی هاش..بلا ها و مصیبت هاش غم هاش و دل گرفتگی هاش  تموم شد ...نه !نمیخام اینجوری بنویسمشاید اگهاز من بپرسی میگم سال 98 با تمام خوبی هاش و تجربه هاش  تموم شد .365 روز پر از ماجرا بود اما هم خوب هم بدپر از خاطره پر از یادگیری و...بودنمیخام کتمان کنم بدی و غم و ناراحتی نبود اما میخام طرز نگاهمو به این غم و ناراحتی عوض کنممیخام با دید روشن به همه چیز نگاه کنممگه میشه یه سال از عمری که خدا بهم هدیه داده تا نفس بکشم ، تا زندگی کنم .
دوستان یه سوال داشتم اگه خانمی در ازدواج با شوهرت دچار جرم فریب در ازدواج بشه و شکایت به قاضی به این عنوان باشه چطوری میشه ثابت کرد که شوهر فریب خورده و این خانم چند بار ازدواج کرده و شوهرشو در جریان ازدواج های متعدد قرار نداده حالا که شوهر فهمیده چند تا بچه دیگه از همسر های دیگه داره چطور میشه ثابت کرد که خیار تدلیس صورت گرفته مگرنه این که فریب در اینجا صورت گرفته و عقد باطل ؟چطور میشه به قاضی ثابت کرد که مورد فریب و در ازدواج صورت گرفته و شوه
می‌خواهم بدون اینکه به موضوع مشخصی فکر کنم، بنویسم و این اتفاق بارها و بارها برایم رخ داده و تجربه جدیدی نیست. اما نکته اینجاست که شاید دو سالی از آخرین باری که اینطور نوشته‌ام، می‌گذرد و چیزی که عوض نشده این است که درست است شیوه من تغییری نکرده و قرار است همه چیز را روی کاغذ که نه، روی صفحه موبایل بیاورم، اما خط قرمز قبلی مثل یک تخته‌سنگ چند تنی سر جایش باقی مانده است‌‌. یک موضوع مشخص وجود دارد که نمی‌توانم به آن نزدیک شوم. فکرش را بکنید،
تدلیس
تدلیس در لغت به‌معنای کتمان کردن و پوشاندن است و در معنای حقوقی و در ماده ۴۳۸ قانون مدنی این‌گونه تعریف شده‌ است «تدلیس عبارت است از عملیاتی که موجب فریب طرف معامله شود.»تدلیس، از ریش عربی دلس و دلسه (ظلمت و تاریکی) و در لغت به‌معنای کتمان کردن و پوشاندن است و در معنای حقوقی و در ماده ۴۳۸ قانون مدنی این‌گونه تعریف شده‌ است «تدلیس عبارت است از عملیاتی که موجب فریب طرف معامله شود.» بزرگان حقوقی نیز آن را بدین شکل تعریف کرده‌اند که تدل
بسم الله الرحمن الرحیموَلَا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَکْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ بقره٤٢و حق را با باطل نیامیزید! و حقیقت را با اینکه می‌دانید کتمان نکنید.
وقتی که جهل حکمفرما بر عقول حمقاء میشود!
چنانکه در نوشته های سابق،به جهالت ها و رذالت های این فرقه منحرفه اشاره کردیم،در این نوشته نیز به دیگر جهالتی از سوی وی اشاره خواهیم داشت.کسی که ذره تاملی در این فرقه داشته باشد در می یابد که این جماعت علاقه وافر به سخن ر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها